שאיבת שומן – שיטות והמלצות

נובמבר 23, 2016

שאיבת השומן יכולה להתבצע על ידי החדרת חומר ממיס שומן אל תוך האזור ושאיבת השומן על ידי צינורית מיוחדת. למעשה מדובר על כמה צינוריות אשר מוחדרות אל תוך חתכים שסומנו מראש. הצינורות הללו מחוברות אל מכונת שאיבת שומן. כמות השומן נשאבת על ידי רופא מנתח לאחר שביצע חשיבה מקדימה לגבי כמות השומן שנכון לשאוב מהגוף הספציפי.

על פי רוב נשאבים רק שלוש קילו שומן מן הגוף. נכון להיום ניתן לבצע את השאיבה בהרדמה חלקית. המטופל יכול לעמוד במהלך השאיבה במידה ויותר נוח לו לבצע את שאיבה שומן באופן הזה. מחוך מאד הדוק יולבש על הגוף לאחר השאיבה אשר יאפשר לגוף להתעצב באופן סופי.

כמו כן, יעזור אותו המחוך לשמור מפני נפיחות אשר עלולה להתהוות לאחר השאיבה. המחוך חייב להישאר על הגוף במשך כשבועיים. ניתן להורידו רק עבור המקלחת. על המנותחים להימנע מפעילות ספורטיבית במשך חודש ימים ולהישמע להוראות הרופא המומחה.

מהן השיטות לשאיבת שומן?

liposuction-surgery

• שיטת הקנולה אשר רוטטת: בשיטה שאיבת שומן זו מוחדרות צינוריות אשר רוטטות וגורמות לביצוע מדויק. שיטה זו מקלה ועוזרת לרופא המנתח במהלך ביצוע השאיבה.

• שיטת טומסנט: במקרה של שיטה זו מוחדרים לגוף מים פיזיקליים. מים אלה גורמים לפירוק של השומנים. המים עצמם מכילים גם חומר משכך כאב. אי לכך אין צורך להוסיף חומרים משככי כאב חיצוניים נוספים.

• שיטת סופר רטובה ושיטת האולטרה סאונד הינן שיטות בהן מפורק השומן באמצעות גלי קול.

בסופו של דבר מדובר על הליך פשוט בתחום הרפואה האסתטית. שאיבת השומן מתאימה במיוחד עבור חיטוב הישבן ונותנת מענה גם עבור הירכיים, המותניים, האגן והבטן.

התהליך מתאים בעיקר למי אשר סובל מעודף של הצטברות שומן קל (לכן לעיתים מתבקשת דיאטה קלה לכבדי המשקל טרם ביצוע ההליך). השאיבה הנקודתית מאפשרת את עיצוב הגוף. מוכר גם הליך המסת השומן, וכן טיפולי בודי טייט אשר משלב בין שאיבה לבין המסת השומן כפי שנזכר לעיל.

 

-->