מציאת עבודה עם חברת כח אדם

דצמבר 8, 2014

הידעתם שמציאת עבודה, קבועה או זמנית, אף פעם לא הייתה משימה קלה כמו בימים אלה? התהליך יכול להיות די מלחיץ וגם עלול לגזול זמן רב אם עושים זאת לבד ללא חברת כח אדם. זה מאד מתסכל לדפדף במודעות הדרושים בעיתונים או באינטרנט, לסקור את המשרות המוצעות ואת קורות החיים הנדרשים, להתקשר למעסיקים הפוטנציאליים ולהחזיק אצבעות בתקווה שמשהו חיובי יצא מכל זה, כמו ראיון עבודה.

ואז סוף סוף הטלפון מצלצל ואתם מוזמנים לראיון עבודה, אבל רק כדי לגלות מאוחר יותר שהמשרה הזו בעצם אינה מתאימה לכם כלל וכלל. האם אין בכך אכזבה גם למעסיק וגם לכם?

גם לתאגידים או לחברות הגדולות לא קל לאתר את המועמדים הטובים והמתאימים ביותר למשרה או לתפקיד שהם מחפשים. לכן, כשמדובר במועמדים לתפקיד כלשהו – כמו למשל משגיחי בחינות – רצוי מאד שהמעסיק יפקיד את גיוס כוח האדם בידיהם של חברות השמה שמתמחות בהתאמה המרבית האפשרית של מועמדים לתפקיד משגיחי בחינות למשימה הנדרשת.

חברות השמה מסייעות גם למועמדים וגם למעסיקים בכך שהן מגייסות את כוח האדם שמתאים בדיוק לצרכי המשרה המוצעת. לכן, רוב החברות, הן גדולות והן הקטנות, פונות לסוכנויות של חברות השמה כדי שיסייעו להם בגיוס כוח אדם מתאים.חברת כח אדם

ישנן מספר סיבות לכך שחברות, גדולות, בינוניות וקטנות, פונות לעזרת חברות השמה כדי לענות על צרכי כוח האדם שלהן. לחברות בינוניות וקטנות חסר בדרך כלל כוח אדם מיומן לטיפול בגיוס עובדים. חברות גדולות, לעומת זאת, רוצות אולי לשמור בסודיות את העובדה שהן מחפשות כוח אדם, או סתם רוצות להימנע מהעלויות ומהזמן שכרוכים בפרסום המודעות ובניפוי המועמדים שהציגו את מועמדותם. סיבות נוספות: תקופה שבה התעשייה משתנה והחברה נאלצת לגייס מספר עובדים באופן דחוף, צורך להחליף עובדים מבוגרים שיצאו בקרוב לפנסיה, או אולי צורך באיתור עובדים עם כישורים נדירים.

לגבי מחפשי העבודה, כמו למשל משגיחי בחינות – אלה יכולים לפנות לעזרת חברות השמה על מנת להימנע מהלחץ שכרוך בתהליך חיפוש אחר עבודה שמתאימה ליכולות ולמיומנויות שלהם. אגב, יש חברות השמה שפיתחו שירות מיוחד עבור מחפשי עבודה והן מסייעות למועמדים לכתוב קורות חיים, ומנחות אותם כיצד להתנהל במהלך ראיון עבודה.

 

-->